Dieta anti – aging

Dieta anti – aging, czyli co i ile jeść, aby zachować młody wygląd i zdrowie na dłużej. Warto zdrowo się odżywiać, aby cieszyć się długim życiem w zdrowiu. Mimo tak powszechnej medycyny estetycznej, lepiej jest zadbać o wygląd i zdrowie naturalnymi sposobami 😉

Pragnę tutaj też nadmienić, że dość istotnym czynnikiem uszkadzającym nasze komórki jest światło ultrafioletowe (UVA, UVB i UVC) należy stosować filtry przeciwsłoneczne cały rok, nie tylko porą wiosenno – letnią, już przy pełnym słońcu (zimą też promienie słońca stanowią zagrożenie dla Nas).

Dieta anti – aging to sposób odżywiania, który ma na celu hamowanie procesów starzenia się organizmu, głównie wpływa na jakość skóry i jej wytworów (paznokci, włosów) i wspiera prawidłowe funkcjonowania narządów. Tzw. dieta odmładzająca, będąca źródłem antyoksydantów (witaminy A, witamina D, witamina E, polifenoli) pomagają zachować młody wygląd na dłużej, niwelując powstawanie zmarszczek, poprzez działania ochronne i tworzenie nowego kolagenu.

Składnikźródło w diecie
witamina Amleko i jego przetwory, wątroba, jaja, tłuste ryby, niektóre warzywa i owoce (papryka czerwona, marchew, brokuły, dynia, pomidory, awokado, morele, śliwki, brzoskwinie)
witamina Cnatka pietruszki, czerwona papryka, cytrusy, czarna porzeczka, kiwi
witamina Eoleje roślinne, orzechy, nasiona, pestki, żółtko jaj, migdały, kiełki pszenicy, niektóre warzywa i owoce (papryka czerwona, szpinak)
witamina Dprodukty nabiałowe, ryby, żółtko jaj
NNKT (omega 3 i omega 6)siemię lniane, orzechy, nasiona i pestki roślin strączkowych, oleje roślinne, ryby, awokado, żółtko jaj, sezam
resweratrolczerwone wino, czerwone winogrona
koenzym Q10tłuste ryby, podroby, zbożowe produkty pełnoziarniste
inne polifenoleowoce jagodowe, orzechy, kakao, zielona herbata

Coraz więcej na rynku pojawia się nowych produktów pielęgnacyjnych, mających na celu walkę ze zmarszczkami, „workami” pod oczami i innymi mankamentami. Chciałabym Ci jednak przypomnieć, że w każdym wieku jesteś piękna, niezależnie jak wyglądasz, ale jakie masz wnętrze (niebanalnie doszłam do tego, że należy tak samo jak o wygląd, jak o pracę naszego organizmu). Odpowiednia dieta nie tylko pomoże zadbać o Twój wizerunek, ale najważniejsze o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, co pozwoli cieszyć się zdrowiem na dłużej.

Tak samo istotne jest zachowanie umiarkowanej aktywności fizycznej. Codzienny godzinny spacer, jazda rowerem czy pływanie, usprawni Twoje ciało, zachowa sprawność mięśni oraz poprawi jędrność skóry. Tak samo ważne też jest unikanie stresu, a wprowadzanie rutyny relaksu i odpowiedniej higieny snu.

umów wizytę

Zasady diety anti – aging

Dieta anti – aging, czyli dieta młodości bogata jest w składniki mające na celu usuwać wolne rodniki i toksyn przyczyniających się do szybszego starzenia organizmu.

Dieta przeciwstarzeniowa charakteryzuje się:

  • regularność posiłków
  • utrzymywanie prawidłowej masy ciała
  • unikanie produktów przetworzonych, w tym także produktów zbożowych nie pełnoziarnistych
  • spożywanie jak najwięcej warzyw i owoców (5 porcji dziennie, w tym 3 porcje warzyw i 2 porcje owoców)
  • spożywanie zdrowych źródeł tłuszczy, takie jak: orzechy, awokado, oliwa z oliwek, nasiona i pestki roślin strączkowych oraz ryby (aby dostarczać kwasów omega-3, omega-6 i omega-9)
  • odpowiednia podaż białka poprzez spożywanie takich produktów, jak: chude mięso, jaja, nasiona roślin strączkowych oraz produkty nabiałowe
  • wyeliminowanie produktów, które mają wysoką zawartość soli (dozwolona podaż to 5g dziennie) oraz cukrów prostych
  • zadbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu (minimum 2 litry wody, a przy upałach, nawet ok. 3 litrów)

Dieta anti – aging – czyli jak zachować młody wygląd na dłużej? | odpowiada dietetyk Online