Dieta DietetykFit

Dieta DietetykFit dobierana i odpowiednio komponowana przez dietetyka Online Zuzanna Rosińska jest zdrowa, ale smaczna. Podczas konsultacji każdy otrzymuje indywidualnie dobraną wartość energetyczną dziennej racji pokarmowej, tak aby wspomóc proces odchudzania oraz terapię żywieniową wybranej jednostki chorobowej.

Dieta opiera się o preferencję żywieniowe pacjenta oraz eliminacji ewentualnych alergenów. Dietetyk bierze pod uwagę produktów, do których pacjent czuje szczególną awersję. Jadłospis uwzględnia zarówno zdrowe składniki potrawy, takie jak: warzywa i owoce stanowiące podstawowe źródło błonnika i zdrowych węglowodanów, mięso (opcjonalnie można wybrać dietę wegetariańską), nabiał (istotna jest także informacja o potencjalnej nietolerancji laktozy), tłuszcze roślinne, nasiona i orzechy, jak i również produkty mniej zdrowe w ilości odpowiedniej, która zaspokaja potrzebę spożycia produktów bardziej przetworzonych. Dzięki temu łatwiej zachować balans w diecie i proces odchudzania staje się przyjemniejszy.

Jadłospisy przygotowywane przez dietetyk Zuzanna Rosińska są tworzone w oparciu o wyniki badań laboratoryjnych, w szczególności: profil lipidowy, glukoza i insulina na czczo oraz zdiagnozowane wybrane jednostki chorobowe, poziom aktywności fizycznej oraz ewentualnie miesiąc ciąży i karmienia. Dzięki tym informacjom dietetyk dobiera odpowiednią wartość kaloryczną diety oraz odpowiedni rozkład składników pokarmowych.

umów wizytę

Dietetyk Zuzanna Rosińska komponuje jadłospisy w:

  • dieta odchudzająca
  • dieta wegetariańska
  • dieta dla sportowców
  • dieta w wybranej jednostce chorobowej

Oprócz rozpisanego jadłospisu każdy pacjent otrzymuje zalecenia dietetyczne w każdym przypadku (odchudzanie, sport, jednostka chorobowa). Dzięki temu łatwiej jest wprowadzić zmiany nowych nawyków żywieniowych oraz jest elementem edukacji żywieniowej.

Dieta DietetykFit – dietetyk Online Zuzanna Rosińska