Dieta scandi sense

Dieta scandi sense, inaczej nazywana przez wielu dietą intuicyjną. Została opracowana przez Suzy Wengel, duńskiej dietetyczki. To nowoczesna dieta, która nie wymaga liczenia kalorii. Stała się bardzo popularna na całym świecie i uważa się ją za najprostszą dietę na świecie.

dieta scandi sense

Dieta ta zakłada, że na każdy talerz powinny się składać 4 garści składników potrawy, w tym 2 garści warzyw, garść białka i garść węglowodanów. Dodatkowo do każdego posiłku dodaje się łyżkę tłuszczu roślinnego. W ciągu dnia zaleca się spożycie tylko 3 posiłków (śniadanie, obiad i kolacja). Ponadto, dozwolone są wszystkie produkty spożywcze.

Wbrew pozorom dłoń stanowi dość precyzyjną miarkę jedzenia. Mieści się w niej ok. 100 – 150 gram warzyw, ok. 100 gram mięsa i 30 – 40 gram węglowodanów. Zatem jest to bardzo prosta w praktyce metoda obliczania zapotrzebowania organizmu. Dieta ta mimo wszystko należy do diet redukcyjnych, dlatego nie posiadając wagi kuchennej, ani nie chcąc liczyć spożytych kalorii, możemy w łatwy sposób się odchudzić.

Nazwa Scandi Sense inspirowana jest pojęciem „zdrowego rozsądku”. Odnosi się do zdroworozsądkowego podejścia do diety, jako sposobu odżywiania się. Bierze się pod uwagę, mimo wszystko na jakość produktów, jego składu i jego ilość. Założeniem diety jest dążenie do równowagi, zbilansowania składników odżywczych oraz ustabilizowanie poziomu stężenia glukozy we krwi.

Ponadto istotą diety Scandi Sense jest jedzenie z umiarem i przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania się. Jej jadłospis opiera się na zdrowej, pełnowartościowej żywności, takiej jak: warzywa, orzechy, oleje roślinne, pełnoziarniste pieczywo, chude mięso, jajka. Głównym jej celem jest także ograniczenie spożywania przetworzonej żywności.

Mimo starania się trzymać zdrowej diety, dieta scandi sense, dopuszcza „małe grzeszki”. Od czasu do czasu można przemycić do diety trochę alkoholu, zaleca się wypicie kieliszka wina oraz jakiegoś smakołyka, lecz lepiej wybrać w tym przypadku ciasto z piekarni lub własnoręcznie robione. Nie istnieje przy tej diecie lista zakazanych produktów, ale należy jeść z umiarem i rozsądkiem.

Wprowadzając lub zwiększając częstotliwość i intensywność codziennej aktywności fizycznej przyniesie nam w miarę szybko efekt, w postaci utraty masy ciała. Jest to jedna z bezpieczniejszych, z wszystkich diet alternatywnych, ponieważ jest niskie ryzyko powstawania niedoborów pokarmowych.

Stosując dietę Scandi Sense rzetelnie, uczymy się prozdrowotnych nawyków żywieniowych oraz przy okazji bezpiecznie schudnąć.