Dlaczego warto udać się do dietetyka

Dlaczego warto udać się do dietetyka? W czasach, kiedy panuje nadwaga i EPIDEMIA OTYŁOŚCI zaleca się zapoznanie się z zasadami zdrowej diety i zdrowego stylu życia (czyt. codzienna aktywność fizyczna).

Zdrowy styl życia i zdrowa dieta z roku na rok staje się „modą” lub rzeczywiście społeczeństwo wydaje się coraz bardziej świadome możliwości i zalet poradnictwa dietetycznego. Szerząca się edukacja żywieniowa na każdym kroku, która zalała już większość SOCIAL MEDIÓW wzbudziła zainteresowanie Internautów. Mogę to ująć, jedną z korzystnych stron korzystania z Internetu. Mimo tak łatwo dostępnych źródeł wiedzy na temat żywienia i żywności powinniśmy uważać na podane tam informacje i wybierać tylko te z rzeczywiście rzetelnych źródeł.

Dietetyk to specjalista w dziedzinie żywienia i żywności, która ukończyła STUDIA poznając zasady racjonalnego odżywiania się, zarówno w celu zdrowego odżywiania się, utraty nadmiernych kilogramów oraz terapii żywieniowej wybranych jednostek chorobowych z pewnych źródeł wiedzy, jakimi są: doktorzy nauk medycznych, podręczników medycznych oraz artykułów i prac naukowych. Dlatego pewność prawidłowych zachowań żywieniowych w 100% dowiemy się właśnie korzystając z porad dietetycznych u DIETETYKA.

umów wizytę

Mimo, iż możemy skorzystać z analizy składu ciała w większości miejsc, które są jakkolwiek związane z fitness’em czy wellness, warto takie badanie wykonać tam, gdzie mamy od razu dostęp do dietetyka lub specjalisty ds. żywienia. W takiej sytuacji jesteśmy w stanie dostać pełną i profesjonalną informację o naszym stanie odżywienia i ewentualnej poradzie, na jakie elementy należy zwrócić uwagę.

Kolejną z korzyści skorzystania z porady dietetyka jest możliwość ułożenia jadłospisu pod preferencje żywieniowe (określenie przez pacjenta produktów lubianych i nielubianych), zdolności kulinarne, koszty przeznaczone na jedzenie oraz tryb życia pacjenta. Nawet osoby, którym wydaje się, że nie mają czasu na przygotowywanie posiłków lub mają ograniczone zdolności przygotowywania posiłków znajdzie się odpowiednie rozwiązanie.

Dlaczego warto udać się do dietetyka? – dietetyk Zuzanna Rosińska DietetykFit

Zapraszam do zapoznania się z CENNIKIEM usług dietetycznych