Jak schudnąć do lata

Jak schudnąć do lata? To pytanie coraz częściej zadawane jak przychodzi aura wiosenna. Chociaż eksperci ds. żywienia publicznego opowiadają się, aby nie stosować diet odchudzających zimą, to jednakże należy dbać o prawidłową masę ciała przez cały rok. Prowadzenie diet odchudzających potrzebuje odpowiedniej świadomości i umiejętności. Najlepiej jest poprosić o wsparcie osób wykwalifikowanych w temacie odchudzania, np. dietetyka online.

Przez zimę uzbierałeś/aś „oponkę” i chciał/abyś zrzucić zbędne kilogramy? Redukcja masy ciała, aby nie kończyła się efektem jo-jo, powinna być przeprowadzona według kilku najważniejszych zasad:

1. stopniowe wprowadzanie zmian nawyków żywieniowych – zbyt gwałtowne i zbyt restrykcyjne zmiany spowodują, że w niedalekiej przyszłości poczujesz apetyt na zjedzenie tego, co wyeliminowałeś ze swojej diety z dnia na dzień. Oczywiści w skrajnych przypadkach (otyłość gigantyczna) stanowi KONIECZNOŚĆ jak najszybszego ograniczenia produktów wysoko przetworzonych, słodyczy i fast food’ów. Jednakże jeśli masz taką możliwość stopniowo eliminuj z diety niezdrowe produkty na rzecz zdrowych produktów.

2. poproszenie o wsparcie rodziny lub najbliższych (np. przyjaciół) – w każdych zmianach w życiu powinni towarzyszyć nam osoby, które dadzą nam wsparcie, niezależnie czy czujemy się odważni podjąć takie decyzje i na tyle zmotywowani, że jesteśmy pewni, że damy sobie sami radę. Podzielenie się nowymi postępami w życiu, udowodnione jest, że przynosi lepsze efekty, niż jakbyśmy byli W TYM sami. Oprócz tego być może zmotywujemy do tego kogoś z naszego otoczenia. Grupowe wprowadzanie zmian w życiu jest korzystniejsze dla ludzkiej psychiki oraz przyspiesza efekty.

umów wizytę

3. zbyt szybkie poddawanie się – jeśli postawisz sobie zbyt restrykcyjne warunki diety, to któregoś dnia może ci się przytrafić nieświadome odstępstwo. To jest naturalne, ponieważ organizm nie jest w stanie gwałtownie przystosować się do nowych nawyków. Nie należy wtedy panikować, a tym bardziej poddawać się. Jeżeli poczujesz apetyt na produkt, który wyeliminowałeś ze swojej diety, to go zjedz (oczywiście warunkiem jest to czy nie będzie os stanowił niebezpieczeństwa dla Twojego zdrowia).

4. dieta odchudzająca to dieta niskokaloryczna – dieta odchudzająca zakłada jedynie ujemny bilans energetyczny, który oznacza spożywanie mniejszej wartości energetycznej i zwiększenie wartości odżywczej diety, aby podratować stan zdrowotny organizmu. Zwiększenie regularności spożywanych posiłków i wprowadzenie lub zwiększenie aktywności fizycznej przyspieszy tempo metabolizmu, które przyspieszy tempo zrzucania nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

5. znajdź czas na aktywność fizyczną – ruch i ćwiczenia można wykonywać cały rok, nawet w domu. Jednakże słoneczko i ciepła temperatura na dworze sprzyja wyjściom z domu, np. na spacer, jogging, nordic-walking, jazda rowerem. Tylko od Ciebie teraz zależy czy znajdziesz czas na chociażby 30 minutowy spacer szybszym tempem. Każda praca ciałem spowoduje wydatek energetyczny, dzięki temu przyspieszy tempo spalania nadmiernych kilogramów.

Wprowadzenie w życie powyższych punktów uchroni Cię od powstania efektu jo-jo. Leczenie nadwagi i otyłości to leczenie przewlekłe. To znaczy, że od dnia wprowadzenia diety odchudzającej powinieneś stosować ją do końca życia, aby nie doprowadzić się ponownie do stanu sprzed stosowania diety. Osoba, która doprowadziła się do stanu nadmiernych kilogramów ma większe powinowactwo do ponownego zachorowania na nadwagę lub otyłość. Tak NADWAGA i OTYŁ:OŚĆ to choroba cywilizacyjna.

Obecnie na całym świecie panuje pandemia otyłości. Wielu z Was nie jest tego świadomym, ale tak to prawda i uważam, że należy o tym mówić otwarcie. Tylko tak jesteśmy w stanie uratować zdrowie, a nawet życie tak dużej populacji. W związku z tak długą listą czynników ryzyka i następstw otyłości, należy jak najszybciej wdrożyć plan jej leczenia.

POWODZENIA!!!

Jak schudnąć do lata – dietetyk Online

Leczenie nadwagi i otyłości z dietetykiem online- odchudzanie z dietetykiem