Kiedy warto zgłosić się do dietetyka?

Kiedy warto zgłosić się do dietetyka? – to coraz częściej zadawane pytania przez Internautów.

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś. Jeśli jeszcze nie masz żadnych dolegliwości to dobrze. Warto przeanalizować swój sposób odżywiania się pod okiem specjalisty, np. dietetyka. Dietetyk Online DietetykFit Zuzanna Rosińska zapewnia usługę analizy sposobu odżywiania się na podstawie dzienniczka żywieniowego przygotowanego przez pacjenta (okres ok. 4, a najlepiej 7 dni).

Natomiast jeśli pojawiają się już pierwsze objawy chorobowe lub zdiagnozowano już u Ciebie jakiś schorzenie warto wprowadzić zmiany w diecie i stylu życia, tzw. dietoterapię wybranych jednostek chorobowych, głównie chorób dietozależnych. W takiej sytuacji dietetyk przygotuje indywidualnie opracowane zalecenia żywieniowe (produkty zalecane i niezalecane, zalecane i niezalecane sposoby obróbki żywności, …) oraz jadłospis na wybrany okres (7, 14 lub 30 dni).

Nawet już długotrwała nadmierna masa ciała sprawia, że rośnie ryzyko powstania wielu konsekwencji zdrowotnych, np.: cukrzyca i inulinooporność, nadciśnienie tętnicze, choroby sercowo-naczyniowe, zaburzenia gospodarki hormonalnej, nadmierne obciążenie układu ruchu oraz wiele innych schorzeń.

Z pomocą przychodzi dietetyk oferując opiekę psychologiczno-dietetyczną nad pacjentem. Mając na uwadze niebezpieczny dla zdrowia aspekt nadwagi i otyłości warto zwrócić się o pomoc do dietetyka. Odchudzanie z dietetykiem Online jest smaczne i proste.

Warto także udać się do dietetyka chociażby wykonać co jakiś czas systematycznie badanie analizy składu ciała. Sprawdzić jak wygląda stan nawodnienia organizmu, zawartość masy mięśniowej oraz tłuszczowej, wiek metaboliczny i wiele innych parametrów. Korzystając z badania podczas konsultacji dietetycznej otrzymujesz również analizę otrzymanych wyników oraz masz możliwość poproszenia o dobranie odpowiedniego planu żywieniowego i listę zaleceń dietetycznych.

umów wizytę

Najważniejsze to, abyś miał świadomość, że to CO JEMY, ma ogromne znaczenie na stan odżywienia, a dalej na stan zdrowia. Dlatego tak istotna jest dieta, zarówno w celu profilaktyki chorób dietozależnych oraz terapii żywieniowej już zdiagnozowanych wybranych jednostek chorobowych.

Pamiętaj, że każda długotrwała nadmierna masa ciała wpływa negatywnie na Twój organizm. Staje się to ogromnym obciążeniem dla Twojego układu ruchu oraz pracy i funkcjonowania pozostałych narządów. Zwiększa to więc ryzyko powstania choroby dietozależnej, wcześniej wspomnianych.

Dieta podczas procesu odchudzania może być przyjemna i smaczna oraz rozkład ilościowy i godzinowy dobrany indywidualnie dla każdego trybu życia. Dlatego skorzystanie z pomocy dietetyka, jak i innego specjalisty, nie jest ujmą na honorze.

Kiedy warto zgłosić się do dietetyka? – podpowiada dietetyk