Kolagen do picia

Kolagen do picia – poprawa elastyczności skóry i prawidłowego funkcjonowanie stawów

Skóra jest naszym największym organem, który tworzy płaszcz ochronny naszego organizmu. Zdrowa skóra jest oznaką młodości, piękna i radością życia. Jednak z czasem jej jakość spada, będąca jedną z konsekwencji naturalnego procesu starzenia się (pierwsze oznaki po 25 r.ż.) oraz pod wpływem szkodliwych oddziaływań środowiska (papierosy, alkohol, zanieczyszczenia środowiska, odwodnienie, promieniowanie słoneczne, …), przez co skóra staje się cieńsza. Tak powstają pierwsze zmarszczki. Kto by nie chciał wydłużyć czasu pięknej, elastycznej i gładkiej skóry?

Codzienna odpowiednia pielęgnacja skóry oraz zdrowa dieta i ruch pomagają Nam zachować zdrowy i naturalny wygląd skóry i zdrowie (np. zdrowe stawy, kości, …). Mimo to z czasem produkcja kolagenu w organizmie zmniejsza się, lecz możliwa jest już suplementacja kolagenem.

Kolagen – czym jest i jakie ma funkcje w organizmie?

Kolagen najczęściej jest kojarzony ze składnikiem kremów przeciw zmarszczkowym, ale jest on też naturalnie produkowany w organizmie.

Kolagen (najczęściej spotykany w postaci włókien kolagenowych) jest cząsteczką białka będącego składnikiem tkanki łącznej naszej skóry, ścięgien, chrząstek, stawów, kości oraz znajduje się także w oczach i naczyniach krwionośnych. Ma on bardzo wysoką odporność na rozciąganie.

Podstawową rolą białek kolagenowych w organizmie jest utrzymanie strukturalnej integralności tkanek i narządów. Wypełnia on przestrzeń między komórkami i zapewnia ich wytrzymałość mechaniczną. Wiąże wodę w tkankach, bierze udział w procesie krzepnięcia krwi i w procesach regeneracyjnych (gojenie ran, tworzeniu blizn, zrastaniu się kości po złamaniach).

Wpływa na procesy odnowy komórek w skórze oraz zapewnia odpowiedni poziom nawodnienia ich. Ma też swój wkład w wchłanianiu składników odżywczych (głównie minerałów: wapń, magnez i fosfor). Wspiera też procesy ochronne i naprawcze w tkance łącznej.

Jak naturalnie dbać o zdrowy i młody wygląd skóry?

Zdrowy styl życia jest najtrafniejszą odpowiedzią na to pytanie.

10 zasad zdrowego stylu życia, które pomogą w utrzymaniu zdrowej skóry:

  • prawidłowa higiena snu
  • unikaj używek (alkohol, papierosy, …)
  • zdrowa dieta
  • dbaj o prawidłowej nawodnienie organizmu
  • codzienna porcja aktywności fizycznej
  • używaj kremy SPF min. 30 (najlepiej 50 przy intensywnym słońcu) – filrt UVA i UVB
  • dbaj o odpowiednie nawilżenie skóry (kremy i nawilżacze powietrza)
  • dbaj o prawidłowe ukrwienie skóry (np. wykonując masaże rollerami, …)
  • stosuj mydła i produkty do pielęgnacji o neutralnym pH

Więc co z tą suplementacją kolagenem? – kolagen do picia

Przy wyborze preparatu suplementu diety – z kolagenem warto przejrzeć dostępne na rynku produkty, aby wybrać najlepszy jakościowo. Warto spojrzeć m. in. na: postać kolagenu, rodzaj otoczki, wchłanialność substancji, obecność substancji dodatkowych. Warto, aby w produkcie zawarte były składniki, takie jak: peptydy, witamina A, E, C i biotyna, koenzym Q10, kwas hialuronowy oraz cynk i miedź, które współdziałają z kolagenem i ułatwiają jego przyswajalność.

Doustna suplementacja kolagenem i hydrolizatem kolagenu zalecana jest w szczególności osobom mającym schorzenia ze stawami, chorobą reumatyczną, osteoporozą oraz sportowcom.

Kolagen do picia – wygodna suplementacja kolagenu | opinia dietetyka Online