Otyłe dziecko, chory dorosły

Otyłe dziecko, chory dorosły to motto, które powinien znać każdy z Nas. Przyświeca on szczytnemu celowi, jakim jest zadbanie o zdrowie społeczeństwa na całym świecie.

Otyłe dzieci są bardziej narażone na choroby w dorosłym wieku. Polskie dzieci znalazły się już w czołówce otyłych dzieci. Czas zatem to zmienić! Zaczynając od edukacji rodziców i placówek edukacyjnych, ponieważ one mają najwięcej wpływu na decyzje żywieniowe dzieci.

Wielokrotnie podkreślałam, że nadmierna masa ciała niesie za sobą zdrowotne konsekwencje, które nie tylko może odczuwać dorosły. W wieku dziecięcym oraz nastoletnim także możemy już zdiagnozować nadciśnienie tętnicze, miażdżycę czy cukrzycę, spowodowanymi nieprawidłowym stylem życie i nieprawidłową dietą.

Brak lub minimalna ilość ruchu dziennie powoduje przyrost masy ciała. Spowalnia się wtedy tempo przemiany materii, zwiększa ryzyko zaburzeń gospodarki węglowodanowej i lipidowej (niewyregulowania poziomu stężenia glukozy, cholesterolu i trójglicerydów we krwi) oraz często pojawiające się dysbiozy jelitowe (zaburzenia mikroflory jelitowej, która ma wpływ na funkcjonowanie i pracę wielu układów).

Oznacza to zwiększone ryzyko zdecydowanie poważniejszych chorób w wieku dorosłym, jak np. choroby sercowo-naczyniowe, powikłania cukrzycowe, osteoporoza, niedożywienie lub schorzenia powstałe w wyniku niedoborów pokarmowych.

umów wizytę

Dieta oparta na produktach typu fast food oraz bogata w słodycze i napoje gazowane zawierające duże ilości cukru jest wysokoenergetyczna, która w małej objętości posiłku dostarcza ogromne ilości kalorii, negatywnie wpływających na organizm nasyconych kwasów tłuszczowych oraz cukru prostego. Co wraz z niską aktywnością fizyczną przyczynia się do powstawania nadwagi u każdego z Nas.

Dlatego zbilansowana dieta, ograniczenie czasu spędzonego przed telewizorem i komputerem oraz zwiększenie aktywności fizycznej to zdrowe nawyki żywieniowe, które wyuczone za młodu mają ogromne znaczenie w późniejszym wieku.

Apelacja do rodziców i nauczycieli zadbajcie o zdrowie dzieci dla ich dłuższego cieszenia się zdrowiem w ich życiu!!

Otyłe dziecko to chory dorosły – opowiada dietetyk

Leczenie nadwagi i otyłości z dietetykiem online – odchudzanie z dietetykiem