Jak przygotować się do pierwszej konsultacji?

Przygotowanie do pierwszej konsultacji dietetycznej może znacząco wpłynąć na jej efektywność i korzyści, jakie z niej wynikają. Pamiętaj, że jestem tu, aby Ci pomóc, więc im więcej informacji dostarczysz i im lepiej będziesz przygotowany, tym bardziej efektywna i satysfakcjonująca będzie dla Ciebie wizyta. Otwartość, uczciwość i gotowość do współpracy ze mną przyniosą najlepsze efekty w dążeniu do zdrowszego trybu życia i osiągnięcia swoich celów dietetycznych.

Jak przygotować się do pierwszej konsultacji?

jak przygotować się do pierwszej konsultacji dietetycznej

Jak przygotować się do pierwszej konsultacji dietetycznej?

Zanim przyjdziesz na wizytę, zastanów się, jakie cele dietetyczne chciał/abyś osiągnąć. Czy to utrata wagi, poprawa zdrowia serca, radzenie sobie z alergiami pokarmowymi czy inny cel, zdefiniowanie swoich oczekiwań pomoże dietetykowi dostosować plan żywieniowy do Twoich potrzeb.

Przygotuj informacje na temat Twojego stylu życia, aktywności fizycznej, pracy, snu, spożywanych leków i suplementów diety, ostatnie badania laboratoryjne. Staraj się być jak najbardziej szczery i dokładny w przekazywaniu tych informacji.

Warto przez kilka dni prowadzić dziennik żywieniowy, zapisując wszystko, co jesz i pijesz. To pomoże zrozumieć Twoje obecne nawyki żywieniowe i punkt wyjścia.

Przygotuj listę pytań, obaw i celów, które chciałbyś omówić podczas konsultacji. To pomoże Ci wydobyć jak najwięcej informacji od dietetyka. Nie krępuj się pytać dietetyka o wszystko, co Cię nurtuje. To szansa na zdobycie wiedzy i jasność w kwestiach związanych z dietą.

Pierwsza wizyta

Proszę Cię o pobranie, podpisanie oraz odesłanie zgody RODO oraz REGULAMINU na adres mailowy: konsultacje@dietetykfit.pl

Będę wdzięczna za wcześniejsze wypełnienie i odesłanie lub przyniesienie na wizytę dzienniczka żywieniowego, który ułatwi i przyspieszy naszą pracę (szczerze podając informację o składzie posiłków i ich ilości). Najlepiej, aby składał się on z minimum 3 dni (2 dni robocze oraz 1 weekendowy).

error: Content is protected !!