O MNIE

Zuzanna Rosińska

DIETETYK

o mnie

Znajdziesz mnie na:

W pracy z pacjentem kieruję się zdroworozsądkowym podejściem do odżywiania. Udowadniam, że odchudzanie może być smaczne i nie kojarzyć się z rygorystycznymi zasadami diety.

Dlatego staram się, aby moje podejście było indywidualne i dostosowane do potrzeb każdego pacjenta. Pracuję z pacjentami nad wypracowaniem zdrowych nawyków żywieniowych, a jednocześnie pomagam im w radzeniu sobie z emocjami i stresami, które często wpływają na ich wybory żywieniowe

NIE jestem zwolennikiem suplementacji diety. Moje diety są dobrze zbilansowane, więc nie trzeba stosować preparatów suplementujących Twoją dietę. Prócz sytuacji, której wymaga to Twój stan zdrowia (np. anemia lub niedokrwistość, niedoczynność tarczycy oraz niedobór wybranego składnika – do wyrównania jego poziomu we krwi).

MOJE DOŚWIADCZENIE:

  • Szpital im. Św. Jana Pawła II (Centrum Medyczne HCP) w Poznaniu – chirurgia ogólna
  • Poradnia Dietetyczna Nutrivita w Poznaniu – asystentka dietetyka
  • Szpital kliniczny im. Heliodora Święcickiego – oddział Gastroenterologiczny, Chorób Metabolicznych, Wewnętrznych i Dietetyki
  • Szpital Miejski im. Franciszka Raszei – odział Diabetologii i Chorób Wewnętrznych
  • Aestetic Clinic – dietetyk

Prace naukowe:


O mnie – kształcenie krok po kroku

dietetyk

Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyków

Jako dietetyk wedle nowych norm prawnych jestem zobligowana dołączyć do grona członków Polskiego Towarzystwa Dietetyków, aby móc legalnie świadczyć usługi dietetyczne.

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu Dietetyka

Studia 2 stopnia na kierunku dietetyka pomogły mi ugruntować zdobytą wiedzę oraz poszerzyć horyzonty w wybranych zagadnieniach.

Temat pracy magisterskiej – „Ocena stanu wiedzy i zachowań żywieniowych pacjentów z chorobą Hashimoto”

Uzyskałam tytuł magistra dietetyki.

konsultacja online

Członek Polskiego Związku Zawodowego Dietetyków

Moja decyzja o członkostwie PZZD wynikała z chęci braniu czynnego udziału w Stowarzyszeniu Dietetyków działając przy m.in. pracy nad regulacją prawną zawodu dietetyka.

studia

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Dietetyka

Poznałam tajniki funkcjonowania organizmu ludzkiego oraz zasady zdrowego odżywiania. Nauczyłam się podstawy żywienia w odchudzaniu oraz dietoterapii chorób cywilizacyjnych.

Temat pracy licencjackiej – „Ocena wpływu sposobu żywienia i procedury treningowej na stan odżywienia i zdolności wysiłkowe w wybranej dyscyplinie sportu”

Uzyskałam tytuł licencjonowanego dietetyka, który umożliwia mi rozpoczęcie pracy w zawodzie.

studia

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu technologia żywności i żywienia człowieka

Na studiach o kierunku technologii żywności i żywieniu człowieka poznałam tajniki procesów produkcyjnych oraz zostałam wprowadzona w świat żywienia człowieka i podstaw dietetyki, który stał się moim przedmiotem zainteresowań. Dzięki temu zrozumiałam, że muszę rozpocząć studia na kierunku dietetyka.

Temat pracy inżynierskiej – „Czynniki wpływające na wybór żywności przez osoby dorosłe, a ich stan odżywienia”

Uzyskałam tytuł inżyniera technologa żywności.

error: Content is protected !!