Misja

Misja Poradni Dietetycznej DietetykFit Zuzanna Rosińska – Dietetyk Online

Zuzanna Rosińska, przedstawiciel poradni dietetycznej DietetetykFit, jako dyplomowany dietetyk chce zapewnić wsparcie leczenia medycznego, szerzenie edukacji żywieniowej oraz zaoferować pomoc i motywację w zmianach nawyków żywieniowych oraz osiąganiu prawidłowej masy ciała. celem naszego działania jest profilaktyka zdrowotna, wsparcie żywieniowe leczenia wybranych jednostek chorób cywilizacyjnych, przeprowadzenie przez trudny proces zmiany nawyków żywieniowych oraz zdrowy i przyjemny proces odchudzania (bez efektu jo-jo). Razem z nami to możliwe.

Dietetyk Zuzanna Rosińska jest dietetykiem klinicznym, dzięki ukończonym studiom magisterskim na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Stąd posiadła szeroką wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, podstaw medycyny (charakterystyka chorób) oraz dietoterapii chorób. Wiedząc, że problem nadmiernej masy ciała może leżeć nie tylko u podstaw wysokokalorycznej diety, ale także współistnieć przy występowaniu chorób cywilizacyjnych, skupia się na przyczynie i podejmuje odpowiednie kroki, aby pomóc pacjentowi.

Jako promotor zdrowia dietetyk skupia się także na działaniach profilaktycznych (zapobiegających), takich jak przede wszystkim edukacja żywieniowa i zdrowotna. Działania skupiają się przede wszystkim na: prowadzeniu profilu na Instagramie, Fanpage’u na Facebooku, bloga z artykułami, webinariów tematycznych, live’ów na portalach społecznościowych, uczestnictwie w wydarzeniach lokalnych oraz globalnych i innych aktywnościach.

Poradnictwo dietetyczne ma na celu pomoc psychologiczną oraz merytoryczną w efektywnym i skutecznym wprowadzaniu zmian nawyków żywieniowych, dzięki czemu osiągniesz poprawę zdrowia, a przy tym poprawę sylwetki, w sposób bezpieczny dla Ciebie. Zapobiegnie to efektowi jo-jo, który prawdopodobnie powstawał, jeśli stosowałeś już jakieś diety, typu Adele, Atkinsa itp.