Jak poradzić sobie z obwisłą skórą

Obwisła skóra – Jak poradzić sobie z wiotką skórą (nadmiarem skóry) po odchudzaniu? Jest to częsty „efekt uboczny” po zmniejszeniu masy ciała o ponad 15% wyjściowej masy ciała. Nadmiar skóry nie jest metabolicznie niekorzystnym elementem naszego ciała, lecz może być nieestetyczny i uniemożliwiający codzienne funkcjonowanie fragment ciała. W takim razie w jaki sposób możemy się tego pozbyć?

Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło „jak zniwelować nadmiar skóry/obwisłą skórę?” jednymi z pierwszych stron i informacji jest na temat zabiegów medycyny estetycznej, np. chirurgiczne odcinanie nadmiaru skóry. No tak, tak najszybciej jesteśmy w stanie pozbyć się naszego problemu. Lecz nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie zabiegi z różnych powodów. Jednak to nie oznacza, że nie ma rozwiązania dla takiej osoby.

Powiem tak, każdą zmianę estetyczną należy wspierać zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz. Tym pierwszym sposobem są zabiegi kosmetologiczne mające na celu odbudowę jędrności skóry. W tym przypadku najlepiej jest skonsultować się z kosmetologiem, który dobierze indywidualnie serię takich zabiegów.

Wewnętrznie, miałam tu na myśli głównie naszą dietę. To co i ile jemy wpływa na każdą komórkę w naszym ciele. Co oznacza, że dostarczając odpowiednie składniki odżywcze jesteśmy w stanie wpłynąć, np. na produkcję kolagenu i elastyny, zwiększyć masę mięśniową oraz zrewitalizować nasz organizm.

Obwisła skóra – czym jest?

Obwisła skóra to stan, w którym skóra traci swoją elastyczność i jędrność, co prowadzi do zwiotczenia i opadania. Jest to często związane z naturalnym procesem starzenia się skóry, jednak może być również spowodowane innymi czynnikami, takimi jak utrata wagi, utrata kolagenu, niewłaściwa dieta, niewystarczająca pielęgnacja skóry, ekspozycja na słońce, palenie papierosów czy też niezdrowy styl życia.

Obwisła skóra może występować w różnych obszarach ciała, takich jak twarz, szyja, ramiona, brzuch czy uda. Jest to zjawisko, które dotyka wiele osób i często wpływa na ich samopoczucie i pewność siebie.

Dlaczego skóra po odchudzaniu wiotczeje?

Skóra jest największym organem naszego organizmu. Fizjologicznie jest zbudowana z komórek, które są w stanie się rozciągnąć (gdy przybieramy na masie ciała) lub obkurczyć (gdy chudniemy), jeśli tylko proces ten trwa odpowiednio długo. Natomiast, w przypadku gwałtownej zmiany masy ciała, skóra nie nadąży z fizjologicznym zjawiskiem obkurczenia się. Traci swoją elastyczność i zaczyna wiotczeć. Wtedy pojawiają się niepożądane fałdy skórne.

Jak walczyć z nadmiarem skóry? Domowe DIY

Najlepiej byłaby profilaktyka, lecz jeśli czytasz ten artykuł zapewne na to już za późno. Na przyszłość mogę tylko wspomnieć, że proces odchudzania się lepiej przejść pod okiem specjalisty ds. żywienia, np. dietetykiem, który pomoże Tobie zredukować masę ciała w sposób łagodny dla organizmu. Najlepiej, aby to była nauka zdrowych nawyków żywieniowych (nie jestem zwolennikiem diet redukcyjnych). Nie zapomnij też tu o odpowiedniej codziennej aktywności fizycznej. Dobry profesjonalista, który pomaga Tobie przejść przez proces odchudzania lub kosmetolog zaproponuje też odpowiednie kosmetyki dla poprawy jakości skóry.

Jako trycholog i dietetyk wiem, że to częsty problem przy zbyt gwałtownym procesie odchudzania. Dlatego jeśli był/abyś zainteresowana pomocą w bezpiecznym procesie redukcji masy ciała, zachęcam do skorzystania z mojej pomocy.

error: Content is protected !!