Catering dietetyczny

Catering dietetyczny zyskuje coraz bardziej na popularności. Dzięki wygodzie, szybkości w przygotowaniu posiłku oraz braku potrzeby martwienia się o dostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych jest dobrym sposobem na zdrowe odżywianie.

Konsultacja z dietetykiem

Kiedy przeglądałam zasoby Internetu poszukując dostępnych cateringów znalazłam naprawdę sporą ilość firm oferowanych takie usługi. Jednak po przejrzeniu cennika lekko się zdziwiłam liczbom przedstawiającym koszt. Czy zbilansowana dieta musi aż tyle kosztować?

Przegląd cateringów dostępnych na rynku

Pod lupę wezmę firmy bardziej znane, ponieważ istnieją na rynku od dłuższego czasu oraz te, które sama przetestowałam sensorycznie 😉

BODY CHIEF
Całodniowy jadłospis jest dostępny w 6 wariantach kalorycznych. W ostatnim czasie posiłki są już pakowane w ekologiczne pudełka, za co się bardzo ceni. Firma zadbała o zwiększenie dostępności swoich usług i stworzyli aplikację na smartfony. Firma stale się rozwijająca (zwiększająca ilość dostępnych rodzajów diet). Możliwość jest zamówienie tańszej diety testowej. Dbają o dobrej jakości składniki i rzeczywiście te posiłki są smaczne. Cennik zaczyna się ok. 56 złotych za 1000 kcal, aż do 67 złotych za 25000 kcal za 1 dzień diety standard. Co jest dość wysoka cena, ale jeśli podsumować ceny składników, z których zostały przyrządzone posiłki to pewnie ich cena byłaby wysoka.

CUDIMIÓD
Firma oferuje 10 rodzajów diet. Plastikowe opakowania zastąpione biodegradowalnymi. Dostawy diet do wielu miast w Polsce. Możliwe jest zamówienie taniej 1-dniowej diety testowej. Najkrótszy okres trwania cateringu, który możemy wziąć to 1 tydzień. Catering na cały weekend dostarczany jest w sobotę. Posiłki są ciekawie komponowane, składniki są świeże, sezonowe i dobrej jakości, ale również tak jak w Body Chiefie składniki są z „wyższej półki”. Cennik zaczyna się od 330 złotych za 5 dni dieta 1000 kcal do ok. 1800 złotych za 4 tygodnie z weekendami diety 1000 kcal. Mimo wszystko muszę pochwalić za naprawdę dobry smak i ekologiczne opakowania.

MACZFIT
Od niedawna klient ma możliwość wyboru posiłków w swojej diecie. Dostępnych jest 13 rodzajów diet do wyboru, ale co przykuło mojej uwadze to to, że są diety dla osób z specyficznymi jednostkami chorobowymi (np. Hashimoto, diabetic, cukrzyca, dash). Dodatkową ofertą jest możliwość zamówienia detoksu sokowego. Zestaw próbny kosztuje 39 złotych. Każda dieta jest wyceniana indywidualnie. Składniki są dobrej jakości, ale już bardziej dostępne, dzięki temu ceny diet są też bardziej przystępne. Oczywiście smak również oceniam na dobry + super, że opakowania też są ekologiczne.

WYGODNA DIETA
Firma oferuje 14 rodzajów diet również pod różne jednostki chorobowe (cukrzyca, nietolerancja). Plusem jest stały kontakt z dietetykiem. Mają szeroką listę miejsc dowozów. Składniki posiłków są świeże i dobrej jakości. Ceny diet oscylują od 50 do 70 złotych za 1-dniowy catering. Ta firma również używa opakowań nadających się do recyklingu. Te posiłki też mają dobry smak.

BEDIET CATERING
Ten firma cateringowa została założona przez znaną osobę coach’a od żywienia i treningów Ewę Chodakowską. Oferuje ona 3 podstawowe rodzaje diet (standard, wegetariańska oraz wegetariańska + ryba). Dowóz jest do 15 największych miast w Polsce. Diety są przygotowywane w 5 wersjach kaloryczności. Nie ukrywam, że posiłki również są przepyszne i przyrządzone z dobrej jakości składników.

Catering dietetyczny – zalety i wady

ZALETY

  • oszczędność czasu
  • wygoda
  • zapewnienie dobrego stanu odżywienia
  • urozmaicenie diety
  • poznawanie nowych smaków i połączeń smakowych

WADY

  • wysoka cena
  • w większości przypadków brak wpływu na menu
  • możliwość natrafienia na składniki nielubiane
  • w niektórych cateringach problemy z dostawą (nieobsługiwane miasta lub wsie)