Co osiągniesz podczas pracy z dietetykiem

co osiągniesz podczas pracy z dietetykiem

Co osiągniesz podczas pracy z dietetykiem? To podsumowanie efektów pracy Twojej i specjalisty, aby poprawić Twój stan zdrowia.

Umawiając się na konsultację dietetyczną idziesz w celu poprawy stanu zdrowia, czy to zmniejszenia insulinooporności, polepszenia funkcjonowania wybranych gruczołów hormonalnych (np. tarczycy), zmniejszenia częstotliwości i łagodzenie dolegliwości wybranych fragmentów przewodu pokarmowego lub ogólnie stwierdzając, że chciałbyś zrzucić parę zbędnych kilogramów.

Specjalista przeprowadza z Tobą szczegółowy i dokładny wywiad zdrowotno-żywieniowy, na którym opiera swój plan działania, wskazując ewentualnie dodatkowe schorzenia lub sugeruje wprowadzenie zmian nawyków, które wpłyną korzystnie na całościowe funkcjonowanie organizmu.

Stosując się do zaleceń indywidualnie przygotowanych pod Ciebie przez dietetyka, które obejmują plan żywieniowy, tzw. dietę, czyli jadłospis, listę zalecanych i niezalecanych produktów spożywczych oraz ewentualną suplementację, a także plan codziennej aktywności fizycznej dostosowany do Twoich możliwości sprawia, że przybliżasz się do osiągnięcia Twoich celów, jakimi są: profilaktyka chorób cywilizacyjnych, dietoterapia, czyli wsparcie żywieniowe wybranej jednostki chorobowej lub zrzucenie nadmiernych kilogramów.

W otchłani Internetu, w tym for tematycznych, social media czy stron tematycznych poświęconych zdrowiu i nie tylko, widnieją niezweryfikowane często informacje z niesprawdzonych źródeł i nieznanego autora. Dlatego lepiej się przed tym ustrzec i poszukać pewniejszych źródeł rzetelnej wiedzy, a najlepiej od samych specjalistów. Nie mniej jednak czasem garść informacji nie zawsze wystarczy, aby przeprowadzić u siebie w bezpieczny sposób i skuteczny proces odchudzania lub wsparcia leczenia wybranej jednostki chorobowej.

Pamiętaj, że każdy z Nas jest inny. Mamy inny metabolizm i jego zaburzenia, mamy inne zestawy schorzeń, każdy organizm inaczej reaguje na zmiany. Opierając się tylko na suchych faktach, które połączyła z kilku źródeł nie zawsze zadziałają na Nasz organizm, tak samo jak w przypadku Pana/i X lub Pana/i Y opisanych w Internecie. Czasem po prostu warto skorzystać z porady specjalisty, w tym dietetyka.