Dlaczego warto korzystać z pomocy dietetyka

Dlaczego warto korzystać z pomocy dietetyka? W XXI wieku mamy do czynienia z epidemią otyłości i związanymi z nią chorób cywilizacyjnych, takich jak: nadciśnienie tętnicze, choroby sercowo naczyniowe, cukrzyca i wiele innych.

Coraz bardziej rozpowszechniającą się nadwagą i otyłością oraz zaburzeniami odżywiania, które pojawiają się w skutek mody i presji społeczeństwa wobec wyidealizowanych modeli sylwetki, stały się zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia populacji.

Żyjemy w czasach przepychu i nadmiaru obowiązków codziennych, co przyczynia się do korzystania z łatwo dostępnych szybkich, gotowych posiłków i tanich wysoko przetworzonych i kalorycznych. Przy niskiej aktywności fizycznej dodatkowo zwiększa to ryzyko powstania nadwagi i otyłości.

Często w mediach społecznościowych i reklamach telewizyjnych popularyzowany jest bardzo szczupły model sylwetki. Udowodniono, że populacja ludzka jest podatna na takie typu zachowania, a w szczególności młode osoby w wieku dojrzewania. Dlatego powinniśmy (my dorośli i świadomi) rozmawiać z młodym pokoleniem o względach estetycznych figury ciała i o samoocenie. Jeśli zauważymy zaburzenie postrzegania świata i własnej samooceny należy udać się jak najszybciej do specjalisty po pomoc.

umów wizytę

Istnieje możliwość skorzystania z pomocy psychodietetyka, który podpowie jak poradzić sobie w zaburzeniach odżywiania i w kwestii odstawienia słodyczy lub fast food’ów ze strony psychoterapii.

Przy występowaniu zwiększonego ryzyka na powstanie nadwagi lub otyłości oraz chorób cywilizacyjnych (nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowych i innych) warto udać się do dietetyka, aby dobrać odpowiednią dietę.

Dietetyk układa jadłospis zakładający ujemny bilans energetyczny (zredukuje ilość spożywanych kalorii) oraz zwiększenie spożycia zalecanych produktów przy wybranych jednostkach chorobowych lub zmniejszy ilość lub wyeliminuje z diety produkty niezalecane.

Dlaczego warto korzystać z pomocy dietetyka Online

Leczenie nadwagi i otyłości z dietetykiem online- odchudzanie z dietetykiem