Usługi dietetyczne

Usługi dietetyczne – poradnia dietetyczna DietetykFit Zuzanna Rosińska

Usługi w poradni dietetycznej DietetykFit Zuzanna Rosińska

dietetyk online

Konsultacja dietetyczna

Konsultacja dietetyczna obejmuje, m. in: dokładny wywiad żywieniowo – zdrowotny, analiza dotychczasowego odżywiania się na podstawie przyniesionego przez pacjenta dzienniczka żywieniowego, przygotowanie indywidualnych zaleceń dietetycznych, zaproponowanie wykonania dodatkowych badań lekarskich, zaproponowanie rodzaju diety oraz kaloryczności, ewentualny dobór suplementacji diety

Analiza składu ciała

Analiza składu ciała jest wykonywana na urządzeniu, takim jak waga analityczna firmy Tanita. Badanie to polega na pomiarze zawartości w organizmie, takich parametrów jak, m. in.: tkanka tłuszczowa, tkanka mięśniowa, stopień nawodnienia, wiek metaboliczny i wiele innych. Czas potrzebny do wykonania badania i omówienia wyników to ok. 30 min. Po wykonaniu analizy składu ciała zachęcam skorzystać z porad dietetycznych w celu dobrania indywidualnie dobranych zaleceń oraz istnieje możliwość poproszenia dietetyka o przygotowanie diety.

Badanie wykonywane tylko podczas wizyty w gabinecie!

analiza składu ciała

Analiza jakości diety

Analiza jakości diety polega na analizie sposobu odżywiania pacjenta, dzięki doręczeniu dietetykowi wypełnionego dzienniczka żywieniowego przynajmniej z 2-3 dni roboczych i dni/a weekendowego (bez pracy).

Układanie jadłospisów

Układanie jadłospisów indywidualnych oraz dla cateringu dietetycznego czy placówek edukacyjnych. Dietetyk po przebytej konsultacji dietetycznej, czyli na bazie szczegółowego i dokładnie przeprowadzonego wywiadu zdrowotno-żywieniowego, układa indywidualnie dobrany plan żywieniowy. Jadłospis może składać się z 3, 4 lub 5 posiłków, w zależności od preferencji pacjenta. Zaproponowane posiłki są smaczne, dostosowane do umiejętności kulinarnych, wyposażenia w akcesoria kuchenne oraz w miarę możliwości nie czasochłonne i nie zawierają produktów nielubianych przez pacjenta.

Edukacja żywieniowa

Edukacja żywieniowa – w jej zakres wchodzi: przeprowadzanie szkoleń oraz kursów dietetycznych, prowadzenie webinarów, zajęć i warsztatów tematycznych. Obejmuje każdą grupę wiekową (dzieci i młodzież, osoby dorosłe oraz osoby starsze). Ma ona na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa jak ważną rolę pełni prawidłowy sposób odżywiania się w utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz zdrowia.

Zdrowe zakupy z dietetykiem

Na terenie Poznania oferuję pomoc przy wyborze produktów spożywczych. W ramach usługi otrzymujesz materiały dydaktyczne pomagające wybrać odpowiednie produkty podczas zakupów oraz godzinną konsultację, na której dietetyk wytłumaczy istotę „zdrowych zakupów”.

odchudzanie - walka z nadwagą i otyłością

Odchudzanie z dietetykiem

Projekt mający na celu pomoc społeczeństwu zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze oraz zadbanie o Wasze zdrowie. Odchudzanie z dietetykiem Online